ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ІКОНОПИСУ В ІКОНОПИСНІЙ ШКОЛІ ІМЕНІ ПРП. ПОРФИРІЯ КАВСОКАЛИВІТА

Іконописна школа імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта Полтавської місіонерської духовної семінарії є одним з провідних закладів підготовки професійних фахівців в області церковного живопису, навчальна програма якої поєднує опанування іконопису та монументального християнського сакрального живопису з богословською освітою, оголошує набір абітурієнтів на 2020-2021 навчальний рік. Прийом документів проводиться в режимі онлайн до 24 серпня 2020 року.

Вступникам слід надіслати сканкопії необхідних документів електронною поштою: [email protected]. Оригінали документів необхідно донести під час вступних іспитів.

Іконописне відділення Полтавської семінарії, яке у серпні 2018 року реформовано в Іконописну школу імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта, стало першим в Україні стаціонарним відділенням іконопису з шестиденним навчанням. На сьогоднішній день серед робіт викладачів та випускників Полтавській семінарії можна відзначити не лише окремі ікони, а й іконостаси, розпис храмів, трапезних приміщень, баптистеріїв, створення нових іконографій. Географія робіт досить широка – тут не тільки Україна і країни ближнього зарубіжжя, але й Італія, Німеччина, Словаччина, Греція, в тому числі і Свята Гора Афон, де іконописцями ПМДС прикрашався храм священомученика Харалампія в Свято-Пантелеймонівському монастирі.

Викладачі та студенти Іконописної школи Полтавської місіонерської духовної семінарії проходили стажування в Іконописному Домі Вуціна (м. Салоніки, Греція), Іконописній майстерні монастиря Ксенофонт (Свята Гора Афон, Греція), мозаїчній майстерні Centro Aletti (Рим, Італія), Іконописній школі Троїце-Сергієвої Лаври (Сергіїв Посад, Росія).

До навчання в Іконописній школі семінарії приймаються особи чоловічої і жіночої статі у віці від 17 до 35 років, із середньою загальною, спеціальною або вищою освітою (бажано наявність художньої освіти), які успішно склали іспити з основ іконопису, художнього малюнку та Біблійної історії Старого і Нового Завітів.

Термін навчання – 4 роки. Форма навчання – стаціонарна.

У нашому навчальному закладі майбутні іконописці отримують знання не лише з іконопису та розпису християнських сакральних просторів, а й з основ академічного малюнка, історії християнського мистецтва, християнської іконографії, іконознавства, катехізису, Біблійної історії Старого і Нового Завітів, церковнослов’янської мови, літургіки, місіології, православної педагогіки, та ін. Учні мають змогу опанувати основи мозаїчного мистецтва та реставрації давніх пам’яток церковного живопису.

Однією з особливостей навчального процесу Іконописної школи імені прп. Порфирія Кавсокаливіта Полтавської семінарії є викладання різних прийомів письма карнації: поряд з санкірним – безсанкірного прийомів личного письма та кілька прийомів нанесення вохрінь – поетапних висвітлень карнації багатошаровими прописками по основному тону. Серед них – «плавь», «отборка», «налив», та комбінований прийом.

Необхідно сказати декілька слів про сам навчальний процес та ті акценти, на які ми звертаємо увагу учнів. Перше – це «вжитися в образ», збагнути полістилізм церковного живопису, увібрати в себе досвід давніх іконописців, навчитися образотворчої грамоти, тому, що можна назвати «мовою» ікони. Друге – зробити наступний крок, до створення образу відповідного нашому часу. Відповідно учні не лише пишуть списки давніх ікон, а й створюють власні композиції, пишуть репліки робіт як давніх, так і провідних сучасних ізографів. На прикладі творів різних періодів студенти можуть відчути прийоми, за рахунок яких сьогодні створюється оригінальний сакральний живопис, і в майбутньому, сподіваємося, самі зможуть стати самобутніми іконописцями в справжньому сенсі цього слова.

Студенти забезпечуються житлом і харчуванням (харчування та проживання платне).

Після закінчення випускники отримують диплом Полтавської місіонерської духовної семінарії з присвоєнням кваліфікації за спеціальністю “Іконопис”.

Правила прийому (Укр.)

Правила прийома (Рус.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *