Полтавська місіонерська духовна семінарія

Полтавська місіонерська духовна семінаріявищий духовний навчальний заклад Української Православної Церкви, що здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, місіонерів, іконописців і регентів-псаломщиків церковного хору згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти.

1. Богословсько-місіонерський та місіонерсько-катехизаторський факультети – структурні підрозділи Полтавської семінарії, що готують фахівців в області православного богослов'я, кандидатів у церковно- і священнослужителів, місіонерів, викладачів для богословських шкіл і, в подальшому, спеціалізації на програмах магістерського рівня. На богословсько-місіонерський та місіонерсько-катехизаторський факультети приймаються особи чоловічої та жіночої статі православного віросповідання у віці від 17 років. Термін навчання – 4 роки. Форми навчання: стаціонарна, заочна та дистанційна (остання для окремої категорії осіб).

2. Відділення регентів-псаломщиків готує кваліфікованих церковнослужителів псаломщиків і регентів для Православної Церкви. На регентське відділення приймаються особи чоловічої та жіночої статі православного віросповідання у віці від 16 років і чоловічої – від 17 років. Форми навчання: стаціонарна – 2 роки, заочна – 3 роки (остання тільки при наявності музичної освіти – не менше 4 класів музичної школи і стажу крилосного співу – не менше 1 року).

3. Іконописна школа імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта ПМДС є одним з провідних закладів підготовки професійних фахівців в області церковного живопису, навчальна програма якої поєднує опанування іконопису та монументального християнського сакрального живопису з богословською освітою. Термін навчання – 4 роки. Форма навчання – тільки стаціонарна.

Студенти забезпечуються житлом і харчуванням (харчування та проживання платне).

При семінарії діє бібліотека, в якій, крім друкованих видань, є відео- та аудіоматеріали.

Студентам денної форми навчання надається відстрочка від армії.

На сектор заочного навчання приймаються не тільки священнослужителі, але також і миряни чоловічої і жіночої статі. Враховуючи місіонерський характер навчального закладу, особи які не мають священного сану можуть навчатися заочно або дистанційно на місіонерсько-катехизаторському факультеті. Після прийняття студентом священного сану, та пред'явлення ним відповідного документу, його буде переведено на богословсько-місіонерський факультет. Програми заочного навчання повністю відповідають змісту і обсягу програм стаціонарної форми.

Студенти заочного сектору забезпечуються навчальними програмами, друкованими та аудіоматеріалами.

Абітурієнти здають вступні іспити. Вступник повинен:

ЗНАТИ

 • основні Старо- і Новозавітні події;
 • такі молитви (твердо і осмислено):
 • Початкові: Трисвяте по "Отче наш";
 • Ранкові: "От сна востав...", "Боже, очисти мя грешнаго...", "Святый Ангеле...";
 • Вечірні: "Боже вечный...", "Вседержителю...", "Благаго Царя...", "Ангеле Христов...";
 • Божої Матері: "Богородице Дево", "Достойно есть", "Взбранной Воеводе...";
 • Символ віри, молитву св. Єфрема Сирина, молитву перед Св. Причастям, Заповіді Мойсеєві (Десять Заповідей), Заповіді Блаженств, тропарі двунадесятих свят, 50-й і 90-й псалми;
 • Тропар свого святого і його житіє.
 • Базовим посібником для підготовки є «Закон Божий», видавництво Київської Митрополії 2010г.

ВМІТИ

 • чітко і грамотно читати церковнослов'янською мовою;
 • заспівати фрагмент богослужбового піснеспіву, або куплет народної пісні.
 • Абітурієнти іконописного відділення здають, крім загальних іспитів, також іспит з малюнку. На приймальному випробуванні вступник повинен намалювати в кольорі зразок або фрагмент ікони (матеріал: акварель, гуаш або темпера (за вибором); папір розміром 20х30 см.). Вимоги до роботи: правильне розташування зображення на аркуші, передача характеру зображення, дотримання колірних і світлотонових відносин. Час виконання: до 6 годин.

Прийом документів проводиться в режимі онлайн до 24 серпня.

Вступникам слід надіслати сканкопії необхідних документів електронною поштою: [email protected]. Оригінали документів необхідно донести під час вступних іспитів.

24 серпня – з іконописного малюнку (для абітурієнтів Іконописної школи);

25 серпня – усний комплексний екзамен на стаціонарне навчання на богословсько-місіонерському факультеті, регентському відділенні та Іконописній школі;

26 серпня – усний комплексний екзамен в сектор заочного навчання на богословсько-місіонерському та місіонерсько-катехизаторському факультетах і регентському відділенні.

Поштова адреса: ПМДС, вул. Конституції 12, м. Горішні Плавні, Полтавська область, 39803, Україна

Телефони:

+38 05348-484-06 – черговий на прохідній

+38 05348-482-68 – черговий викладач

Електронна пошта: [email protected]

Сайт: http://missia.org.ua/